Kupa e Italise

Juventus me një “këmbë” në finale, Ronaldo ndëshkon Interin!

Juventusi “hakmerret” ndaj Interit për humbjen në kampionat duke triumfuar me rezultatin 1-2 në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë në San Siro, rezultat    që çon me njërën këmbë në finalen e madhe bardhezinjtë e Pirlos. Edhe pse pa Lukakun dhe Hakimin, Interi i Contes e nisi në mënyrën më të mirë ndeshjen duke zhbllokuar shifrat në rastin e parë që iu paraqit. Në minutën e 9-të, Lautaro Martinez shfrytëzoi asistin e Barrelas duke mposhtur Buffon me një goditje të zgjuar fluturimthi. Por reagimi i Juventusit erdhi në minutën e 26-të me VAR që i erdhi në ndihmë gjyqtarit për të akorduar një penallti në favor të bardhezinjëve për një mbajtjeje të Young brenda zone ndaj Cuadrados.

11-metërshin e kthehu në gol Ronaldo, që 9 minuta më vonë shokoi sërish zikaltërit. Gafa e dyfishtë e Bastonit dhe Handanovic u shfrytëzua nga portugezi që me portën e boshatisur u tregua i saktë duke shënuar një gol të rëndë për Juven që mund të vlejë kualifikimin. Në pjesën e dytë reagimi i Interit nuk mungoi por fillimisht Sanchez u ndal Demiral me topin që po shkonte drejt rrjetës dhe më pas Buffon i tha jo tentativës së Darmian. Dy mundësi të mira kishin edhe Lautaro Martinez e Eriksen por asnjëri nuk i shfrytëzoi. Përfundimisht 1-2 për Juven që pas një jave në Allianz Stadium do t’i mjaftojë të menaxhojë këtë rezultat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency