Ligue 1

“Juventus, merr Mauro Icardin në sulm. Edhe 50 vjeç do shënojë gola pafund”

Emri i Mauro Icardit lidhet prej kohësh me Juventusin. Sulmuesi argjentinas nuk është një titullar te PSG, ndërsa bardhezinjtë italianë e shohin si një nga lojtarët që mund të zëvendësojë spanjollin Alvaro Moratën (afër kalimit te Barcelona).

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Walter Sabatini, një nga drejtuesit më të njohur të futbollit italian, i cili punoi si drejtor teknik i Interit në sezonin 2017/2018, e sheh me sy të mirë mirë kalimin e sulmuesit argjentinas te Juventusi.

E shoh shumë mirë Icardin te Juventusi. Unë e kam pasur tek Interi lojtarin, Mauro është një baba i shkëlqyer dhe në fushë arrin ta kuptojë më përpara se të gjithë se ku do shkojë topi.

Po flasim për një futbollit që do të shënojë 25 gola edhe kur të jetë 50 vjeç”, deklaroi Walter Sabatini në lidhje me 28-vjeçarin latin, autor i katër golave këtë sezon në kampionatin francez.

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency