Serie A

Juventus-Milan/ Bardhezinjtë për kreun, milanezët të rindezin entuziazmin

Juventus-Milan është sfida e emocioneve të forta, pavarësisht se skuadrat gëzojnë forme të ndryshme nga njëra-tjetra. Bardhezinjtë duan të sigurojnë një tjetër triumf ndaj kuqezinjve, në mënyrë që të vazhdojnë të udhëheqin tabelën e klasifikimit në kampionat, teksa në kampin tjetër “djalli”, që pavarësisht se ka ndërruar trajnerë, vazhdon të jetë në agoni.

Humbja e fundit kundër Lazios vë sërish në dukje problemet e mëdha që ka ky ekip, që ndryshe nga bardhezinjtë, do t’i kërkojë tri pikët si “ujin në shkretëtirë”, pas ecurisë aspak pozitive gjatë këtyre javëve. Gjithsesi pavarësisht se Juventus ende nuk e ka regjistruar humbjen e parë në kampionat, ekipi i Sarrit ka shfaqur probleme në lojën e saj.

Edhe pse me shumë alternativa në sulm, goli vjen më vështirësi. Një gjë e tillë është parë shpesh si në takimin e fundit në Champions, por edhe në kampionat ndaj Torinos.

Në mars të 2011-ës është hera e fundit kur kuqezinjtë kanë triumfuar në kampionat kundër “Zonjës së Vjetër”, teksa këtë herë do të tentojnë të ndalin këtë ecuri negative, por mbi të gjitha të marrin një rezultat që do të rriste entuziazmin për të ardhmen.

Në radhët e milanezëve pritet të ketë një minirevolucion taktik, pasi Pioli pritet të luajë me rreshtimin 3-4-2-1, me Suson dhe Calhanonglu që pritet të jenë në mbështetje të Piontek. Ndërkohë bardhezinjtë do të konfirmojnë skemën e zakonshme 4-3-1-2, me Ramsey që do të qëndrojë pas dyshesh së sulmit Higuain-Ronaldo.

Por spektakli në Serinë A do të startojë që në orën 12:30, me takimin Cagliari-Fiorentina, dy prej ekipeve që luajnë futboll mjaft të bukur dhe kanë treguar formë mjaft të mirë në këto javë të para. Në orën 15:00 do të vijnë takimet Lazio-Lecce dhe Sampdoria-Atalanta, ndërsa në orën 18:00 sfida Parma-Roma.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency