Serie A

Juventus mposht Sampin dhe shkëputet e vetme në krye

Juventus triumfoi me rezultatin 1-2 në transfertën gjenoveze ndaj Sampdorias dhe u ngjit në krye të renditjes në kampionatin italian, ku do të qëndrojë e vetme të paktën deri të shtunën kur Interi të përballet me Genoan.

Në sfidën e vlefshme për javën e 17, që bardhezinjtë e zhvilluan më herët pasi në fundjavë do të luajnë Superkupën përballë Lazios, të besuarit e Sarrit arritën të marrin tre pikët, ndonëse mes vuajtjesh.

Ishte Paulo Dybala që zhbllokoi shifrat në minutën e 19’, pas një aksioni dhe gjuajtjeje mjaft të bukur, por pak minuta më vonë Sampi barazoi gjithçka me anë të sulmuesit Giuseppe Caprari.

Megjithatë në minutën e 45-të ishte Cristiano Ronaldo që gjeti edhe golin e dytë për Juventusin, duke çuar bardhezinjtë në pushimin mes pjesëve në avantazhin e një goli.

Në pjesën e dytë të dy skuadrat patën mundësi shënimi, por pa arritur të thyejnë portierët respektivë, ndërsa vërshëllima finale e arbitrit la në fuqi fitoren e Juventusit me rezultatin 1-2, që ngjit bardhezinjtë në krye me 42 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency