Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Juventus në ankth për Mandzukic

Juventusi kryqëzon gishtat për Mario Mandzukic. Sulmuesi u largua nga fusha i dëmtuar në sfidën kualifikuese të Botërorit Rusi 2018 mes Kroacisë dhe Finlandës dhe fjalët e trajnerit të përfaqësues ballkanase Ante Cacic, lidhur me gjëndjen e 31-vjecarit kanë trembur bardhezinjtë dhe trajnerin e tyre Massimiliano Allegri.

Mandzukic është një lojtar i pazëvendësueshëm në skemat e trajnerit të Juves dhe mungesa e tij për një kohë të gjatë do të ishte një problem i madh për Allegrin. Ish sulmuesi i Bayernit ishte autori i golit të avantazhit provizor në sfidën mes Kroacisë dhe Finlandës ndërsa më pas u largua nga fusha i dëmtuar pasi mori një goditje në kavilje. Fjalët e  Cacic po mbajnë në ankth Juventusin sepse në përfundim të sifdës trajneri i Kroacisë deklaroi se 31-vjecari ka problem serioze dhe në kampin bardhezi i druhen një mungese të gjatë të lojtarit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...