Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Juventus në garë me Inter dhe Liverpool për Howedes

Juventusi vijon kërkimet për pasuesin e Leonardo Bonuccit në mbrojtje. Marotta po studion emrat e kandidatëve në ditët e fundit të merkatos por jo me objektivin për të bërë një operacion të shtrenjtë për arkën e klubit. Benedikt Howedes është emri i ri që i pëlqen edhe trajnerit Allegri teksa mbrojtësi gjerman ka dhënë sinjale se dëshiron të largohet nga Schalke. Oferta për 29-vjeçarin mund të jetë huazim me të drejtë blerjeje por nuk do të jetë e lehtë pasi ka konkurrencë edhe nga Liverpooli me Interin për mbrojtësin i cili ka një kontratë deri në 2020 me “blutë mbretërorë”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Angli

Haaland nuk bind Gabby Agbonlahor. 25 gola në 19 ndeshje të Premier League nuk kanë qenë mjaftueshëm për të fituar ndaj skepticizmit të opinionistit...