Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Juventus pas Koopmeiners, çelësi i suksesit mund të jetë shkëmbimi me mbrojtësin

Tashmë nuk është një sekret, Juventus prej kohësh është vënë pas Teun Koopmeiners të Atalantës. Bardhezinjtë kanë gjetur akordin me holandezin, por problem janë drejtuesit bergamaskë të cilët kërkojnë jo më pak se 60 milionë euro për 26-vjeçarin.

Një shifër e lartë për Juventusin. Megjithatë, drejtuesit torinezë kanë çelësin për të mbërritur akordin. Fjala është për Daniele Rugani të përfunduar tashmë jashtë projektit me trajnerin Thiago Motta.

Lexo edhe:

Në Bergamo kanë vlerësim për një mbrojtës me eksperiencë si Rugani, sidomos në këtë sezon ku Atalanta do të marrë pjesë në Champions League. Ndaj, me Ruganin në “tavolinë” mund të ndryshojë edhe dinamika e kësaj merkatoje mes Juventusit dhe Atalantës dhe në fund të dyja palët të dalin të kënaqura.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....