Kupa e Italise

Juventus siguron finalen, Chiellini jo

Juventusi siguroi kualifikimin për herë të 4-t radhazi në finalen e Kupës së Italisë, teksa eliminuan Atalantën, duke fituar të dy takimet me rezultatin minimal 1-0.

Në sfidën e zhvilluar pasditen e sotme në ‘Allianz Stadium’, vendimtar ishte goli i shënuar nga Miralem Pjaniç, nga pika e 11-metërshit, 15 minuta nga fundi i takimit.

Gjithsesi, duket se edhe në këtë ndeshje bardhezinjtë do të përfundojnë në qendër të akuzave, pasi u ‘shpërblyen’ me një penallti inekzistente, nga gjyqtari Fabbri.

Matuidi u fut në zonën e Atalantës, pas një krosimi dhe u rrëzua në zonë, por pamjet filmike treguan se ishte një fluturim i francezit, më shumë sesa shtyrje e kundërshtarit.

Gjithsesi, skuadra e Allegrit siguron finalen e Kupës së Italisë, në pritje për të mësuar kundërshtarin, që do të vendoset në sfidën e mbrëmjes në ‘Olimpico’, mes Lazios dhe Milanit. Vlen të përmendet se Giorgio Chiellini do të jetë mungesa e madhe e finales së 9 Majit, pas ndëshkimit në takimin e sotëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency