Merkato

Juventusi futet mes Depay-t dhe Barçës, lojtari i pavendosur për të ardhmen!

Kalimi i Memphis Depay te Barcelona me parametër zero dukej një fakt i kryer madje pritej vetëm zyrtarizimi, por jo pasi mesa duket gjërat kanë ndryshuar me Juventusin që në orët e fundit është futur fuqishëm në garë për të firmosur me sulmuesin holandez duke trembur klubin katalanas. Dëshira e vetë futbollistit është të transferohet te Barcelona aty ku e pret krahëhapur ish-trajneri i tij në kombëtaren tulipane Ronald Koeman, por paratë mund të tundojnë këdo dhe Juventusi për ta bindur Depay-n të ndërrojë destinacion i ka ofruar një kontratë me një pagë shumë më të lartë se Barça.

5 milionë euro në sezon plus bonuset në rast suksesesh të skuadrës i ofron klubi spanjoll për një kontratë me kohëzgjatje 3-vjeçare sulmuesit holandez, ndërkohë që bardhezinjtë janë kundërpërgjigjur duke i vendosur në tavolinë Depay-t një pagë prej 8 milionë eurosh në sezon. Vështirë që Barcelona në orët e ardhshme të ngrejë stekën pasi drejtuesit e klubit spanjoll nuk kërkojnë të shpenzojnë shifra marramendëse në pagat e futbollistëve dhe baza fikse do të mbetet ajo prej 5 milionë eurosh, me ndryshimin e vetëm që Barça mund ta rritë nga 3 në 4 vite kohëzgjatjen e kontratës së 27-vjeçarit. Tashmë topi kalon te futbollisti dhe menaxheri i tij, pasi u duhet të vendosin se kë duhet të zgjedhin mes Barçës dhe Juventusit. Memphis Depay në 30 qershor do të lirohet nga çdo detyrim kontraktual me Lyon me të cilët u aktivizua për 4 sezone e gjysmë duke shënuar 76 gola në 178 paraqitje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency