Merkato

Juventusi, gati të hidhet në sulm për “xhevahirin” e Sassuolos

Manuel Locatelli nuk është thjesht një objektiv i merkatos për Juventusin. Drejtuesit e bardhezinjve e konsiderojnë blerjen e futbollistit të Sassuolos një invsetim të sigurt për mesfushën, repart që ka nevojë të rinovohet.

23-vjeçari nga Lecco, gjithnjë e më i rëndësishëm në projektin e përfaqësueses së Italisë, po e josh shumë “Zonjën e Vjetër”. Fabio Paratici e pëlqente lojtarin që kur luante me Milanin dhe tani vlerësimi për “xhevahirin” e Sassuolos është edhe më i lartë.

Nuk do të jetë aspak një operacion i thjeshtë. Ish-futbollisti kuqezi pëlqehet nga disa ekipe, si në Itali dhe jashtë Serisë A, për këtë arsye ankandi që pritet të zhvillohet për shërbimet e tij mund ta rrisë në mënyrë eksponenciale çmimin.

Emilianët, në fakt, e vlerësojnë kartonin e Locatellit rreth 40 milionë euro. Një kërkesë legjitime, duke marrë parasysh cilësinë dhe potencialin që ai ka. Klubet e mëdha, ca më shumë e ca në pak, nuk e shmangin dot ndikimin e pandemisë. Për këtë arsye, gjatë merkatos së verës, për të gjithë futbollistët në shitje, fjalët magjike parimisht do të jenë dy: mundësi dhe fantazi. Kjo do të thotë se Juventusi duhet të studiojë edhe mënyrën e pagesës në arkat e Sassuolos, sikurse veproi me zgjuarsi për blerjen e Alvaro Moratas dhe Frederico Chiesas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency