Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Juventusi nuk i rinovoi kontratën, kampioni i botës pranë kthimit te Benfica

Di Maria 'skanon' kampionatin italian
Di Maria 'skanon' kampionatin italian

Angel Di Maria duket se do të kthehet në Benfica pasi kontrata e tij me Juventusin të përfundojë në fund të këtij muaji.

Kamioni i Kupës së Botës me Argjentinën iu bashkua Juventusit si lojtar i lirë sezonin e kaluar dhe pati disa paraqitje mbresëlënëse, duke kontribuar veçanërisht në ecurinë e Juventusit në gjysmëfinalet e Europa League.

Megjithatë, forma e tij ra në javët e fundit të sezonit, duke bërë që Juventusi të mos i rinovojë kontratën.

Lexo edhe:

Vetë Di Maria ka shprehur dëshirën për të vazhduar të luajë në kontinent për të paktën një sezon më shumë.

Sipas “Tuttomercatoweb”, Di Maria tani është shumë pranë të ribashkimit me Benfican, që është klubi ku fillimisht la gjurmë në futbollin evropian.

Benfica luajti një rol vendimtar në zhvillimin e Di Marias një dekadë më parë dhe tani mund të jetë klubi i tij i fundit në kontinentin evropian.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...