Futboll

Juventusi për të mbyllur çështjen titull, sytë nga derbi i komunitetit valencian

Juventusi luan sot një tjetër ndeshje të rëndësishme. Bardhezinjtë pas fitores në derbin e Italisë ndaj Interit që krijoi shumë polemika kërkon t’u tregojnë të gjithëve se janë skuadra më e fortë në Itali dhe duan të mbyllin sa më shpejt çështjen titull. Mbrëmjen e sotme në Allianz Stadium bardhezinjtë presin Bolognan në një sfidë të thjeshtë në letër. Pa Pjaniç të skualifikuar dhe Mandzukic e Chiellinin të dëmtuar, skuadra e Allegrit do të synojë me çdo kusht fitoren për të shkuar përkohësisht në +7 nga Napoli dhe për të shpresuar te një dhuratë e Torinos neser në sfidën ndaj të kaltërve për t’u shpallur matematikisht kampionë të Italisë për të 7-ën herë radhazi. Java e 36-të e Serisë A, nis me sfidën e San Siros që do të zhvillohet në orën 18:00 mes Milanit dhe Veronës. Kuqezinjtë do të synojnë të hakmerren për atë humbje 3-0 të fazës së parë në Bentegodi që lëkundi pozitat e Gattusos në stolin e kuqezinjëve. Një sukses do ta ngjiste Milanin përkohësisht në vendin e 6-të që të kualifikon direkt në Europa League në pritje të sfidës që Atalanta do të ketë ndaj Lazios në transfertë këtë të dielë. Në La Liga vëmendja do të jetë e gjitha te sfida e mbrëmjes mes Villarealit dhe Valencias. Luhet derbi i komunitetit valencian, me Los Che që kanë nevojë vetëm për 1 pikë në 3 javët e mbetura për të siguruar edhe matematikisht kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm. Në krahun tjetër Villareali kërkon të blindojë vendin e 6-të për të marrë pjesë direkt në fazën e grupeve të Europa  League sezonin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency