Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Super Dybala, Juventusi përmbys Genoan

Juventusin nuk e ndal dot as var. Për të dytën javë radhazi, bardhezinjtë ndëshkohen nga Var, që i erdhi në ndihmë kryesorit për një penallti në favor të Genoas, por pavarëisht kësaj skuadra e Allegrit fitoi 4-2 në një transfertë historikisht të vërtetë për të duke përmbysur për më tepër një disavantazh të dyfishtë, falë Cuadrados e Dybalas që mori topin me vete në shtëpi pas një 3 golëshi fantastik

Juventusin në fakt u var në fillimin e lojës  me bardhezinjtë që bënë gjithcka gabim që në minutën e 1-rë kur Pjanic dërgoi gabimisht topin në rrjetën e tij.

Në të 7-tën dhe momenti i penalltisë së akorduar me Var për Juventusin, ku  gjyqtari sërish gaboi pasi më parë Galabinov ishte në pozicion jashtë loje.  Nga pika e bardhë megjithatë bullgari nuk fali duke i dhuruar një nisje ëndrrash vendasve

Golat e pësuar zgjuan nga gjumi Juventusin, e mbi të gjitha Dybalan që mori vetë frenat në dorë duke shënuar që në pjesën e parë dy gola, të parin në të 14-tën dhe të dytin në kohën shtesë para pushimit.

Kaq mjaftoi që Genoa të “dridhej” e Juve të fitonte besim, me bardhezinjtë që në të 62-tën morën epërsinë pas një goli fantastik të Cuadrados.

Para vërshëllimës përfundimtare Dybala kompletoi dhe tregolëshin e tij duke shënuar dhe golin e 4-2 me Juventus që pas dy javëve të para ka sërish 6 pikë, pavarësisht 2 penalltive të dhëna kundër saj. Në sfidën tjetër, Benevento humbi 0-1 në shtëpi me Bolognën. Djimshiti nuk luajti në humbjen e të tijve, ndërsa golin e fitores e shënoi Donsah në të 55-tën.

Lajme të tjera

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Futboll

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë...