Merkato

Juventusi përshpejton transferimin, Ramsey që në janar në Torino

Aaron Ramsey qëndron vetëm një hap larg klubit torinez të Juventusit. Shtypi anglez e jep të përshpejtuar tratativën e transferimit të  mesfushorit uellsian. Mbyllja e operacionit për kalimin e 28-vjeçarit Ramsesy në organikën e Allegrit, gjithnjë referuar mediave angleze, parashikohet të ndodhë më shpejt nga sa ishte planifikuar, duke bërë që mesfushori i Arsenalit të mbajë veshur fanellën e bardhezinjve dhe të kryejë kontrollet mjekësorë që pas ndeshjes me Milanin, e vlefshme për Superkupën e Italisë, që luhet në datën 16 janar.

Nguti për të mbyllur marrëveshjen me “Topçinjtë” e Londrës nënkupton se Juvetnusit do t’i duhet të kryejë që tani pagesat e nevojshme për të përfituar shërbimet e tij,  ndryshe nga transferimi me kosto zero që do të ishte i mundur në verë, pikërisht kur skadon dhe kontrata e lojtarit me klubin e Premier League-s. Me pak fjalë, kalimi i 28-vjeçarit në Itali pritet të ndodhë brenda një afati kohor shumë të shkurtër, ndërkohë që gjatë ditëve në vijim pritet prania e përfaqësuesve të tij në Torino për të përmbyllur tratativën me Fabio Paratticin, për atë që përkon të jetë goditje optimale e Juventusit në merkaton dimërore.

Uellsiani Aaron Ramsey, arriti të ngjiste shkallë të rëndësishme në karrierën e tij në verën e 2008-ës, kur përfundoi në duart e Arsene Wenger. Pas diçka më shumë se dy sezonesh mesfushori ia doli të kthehej në një pikë të rëndësishme referimi për organikën e Arsenalit. Nga vera e vitit 2011 Ramsey u emërtua si lojtari që mund të bënte gjithçka, sot ai vlerësohet edhe për tempizimin në inkursionet e realizuara, çka i kanë lejuar shënimin e 61 golave në 369 ndeshjet e zhvilluara në karrierë. Për më tepër, nga pikëpamja e arritjeve statistikat më të mira për të janë shënuar në sezonin 2013/2014, ku numëron 16 gola në 34 ndeshje. Juventusi e Ramsey shtrëngojnë duart për të aventurën e re që do të nisin bashkë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency