Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Juventusi refuzon 160 milionë euro për Dybalan

Juventusi refuzon një megaofertë të Barcelonës për Paulo Dybalan vetëm një ditë para skadimit të afatit të merkartos verore. Sipas Corriere Dello Sport klubi katalan ka vënë në dispozicion të bardhezinjtë plot 160 milionë euro, por drejtuesit e kampionëve të Italisë ka kthyer përgjigje negative, me Dybalan që do të mbetet i Juventusit të paktën edhe për një sezon. Blaugranat të dëshpëruar nga humbja e Neymar, që u ble nga Paris Saint Germmainn për shumën rekord të 222 milionë eurove, këmbëngulën për talentin argjentinas, që vlerësohet shumë edhe nga Lionel Messi, por bardhezinjtë rezistuan deri në fund për të mos e humbur 23-vjecarin.

Mediat italiane mësojnë se presidenti i Barcelonës i ka telefonuar personalisht homogolut të të tij të Juentusit, Andrea Agnelli, por as kjo përcapje nuk pati rezultat.

Drejtuesit juventinë pavarësisht shumës stratasferike të ofruar nga Barca, nuk kanë hezituar në asnjë moment për t’i përgjigjur negativisht, për faktin se Dybala konsiderohet një nga elementët më të rëndësishëm të projektit bardhezi, për të sotmen dhe të ardhmen.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...

Kombëtare

Short i vështirë, por të jemi optimistë. Kështu u shpreh presidenti i FSHF-së, Armand Duka në intervistën për SuperSport, ku ndër të tjera deklaroi...