Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Juventusi, me president të ri: Do të punojmë për një të ardhme të denjë për lavdinë e këtij klubi

Mbledhja e aksionarëve të Juventusit i ka ndezur dritën jeshile bordit të ri të drejtorëve të shoqërisë. Do të jenë pesë drejtorë dhe ata do të qëndrojnë në detyrë për tre vjet deri në asamblenë që do të miratojë buxhetin për vitin 2025.

Bordi i ri do të përbëhet nga: Gianluca Ferrero, si president, Maurizio Scanavino (drejtori i përgjithshëm aktual), që do të marrë postin e drejtorit menaxhues, Laura Cappiello, Diego Pistone dhe Fioranna Vittoria Negri.

“Do të gjesh një fans të madh tek unë”, ishin fjalët e Andrea Agnellit, para se t’i dorëzonte pasardhësit, së bashku me Pavel Nedved, fanellën bardhezi me numrin 1 dhe emrin Ferrero.

“Ne do të punojmë për të ndërtuar një të ardhme për Juventusin, e denjë për të kaluarën e lavdishme 125-vjeçare, e cila e ka bërë këtë klub një lavdi sportive, klubin më të fortë në futbollin italian”,  deklaroi fillimisht presidenti i sapozgjedhur, Gianluca Ferrero.

“Sot mora detyrën e presidentit të Juventusit me shumë emocion, por edhe me shumë krenari. Në daljen time të parë publike, një mendim falënderimi i fortë për presidentët që më paraprinë, me të cilët kalova edhe pjesë të jetës, në veçanti për Andrea Agnellin, i cili sot donte të më dhuronte këtë fanellë të bukur, të cilën shpresoj ta respektoj dhe ta nderoj ashtu siç e meriton, ndaj faleminderit Andrea”.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...