Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Juvja s’ka ndër mend ta blejë, por argjentinasin e pëlqen Pochettino

Leandro Paredes do të kthehet në klubin francez të PSG në fund të sezonit. Juventusi duket se nuk do ta blejë kartonin e argjentinasit pas një sezoni larg pritshmërive.

Megjithatë, ka klube që kërkojnë shërbimet e futbollistit. Mediet argjentinase raportojnë se Chelsea dhe Atletico e Madridit janë ndër klubet evropiane që po shohin me vëmendje në këtë merkato lojtarin kampion bote me kombëtaren latin0-amerikane dhe gjithashtu kanë vënë kontakte me përfaqësuesin e 28-vjeçarit.

Lexo edhe:

Kalimi në “Stamford Bridge” ka gjasa të ndodhë, pasi trajneri i ri i Chelsea-t, Mauricio Pochettino, e ka pasur në organikë Paredesin gjatë kohës që ishte në Paris.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...