Premier League

Ka besimin e Mourinhos, Lamela drejt rinovimit me Tottenhamin

Fantazisti argjentinas Erik Lamela po luan sezonin e tij të 8 me fanellën e Tottenhamit, por aventura e tij në Londër pritet të vijojë edhe për disa vite të tjera.

Futbollisti 28-vjeçar ka kontratë me londinezët deri në verën e 2022-shin, por trajneri Jose Mourinho ka mbetur mjaft i kënaqur me paraqitjet e tij dhe u ka kërkuar drejtuesve t’i rinovojnë bashkëpunimin.

Mes palëve kanë nisur negociatat dhe kontrata e re pritet të zgjatet deri në verën e 2025-ës, kur Lamela të jetë 33 vjeç dhe të nisë planifikimin për t’u tërhequr nga futbolli.

Për kartonin e argjentinasit, Tottenham pagoi rreth 35 milionë euro në arkat e Romës në verën e 2013-ës, ndërsa që atëherë lamela ka luajtur 244 ndeshje me “Spurs”-at dhe ka shënuar 36 gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency