Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Ka cilësi të jashtëzakonshme”, Chelsea prezanton përforcimin e radhës

Axel Disasi është zyrtarizuar si futbollisti i ri i Chelsea. “Blutë e Londrës” arritën marrëveshjen me Monacon për shërbimet e qendërmbrojtësit francez.

Klubi nga Principata arkëton 45 milionë euro nga shitja e 25-vjeçarit në Premier League. Ndërkohë që Disasi ka firmosur një kontratë 6-vjeçare me Chelsea.

Lexo edhe:

Një lojtar i jashtëzakonshëm në luftën në ajër, një lexues shumë i mirë i lojës dhe një mbrojtësi tepër i aftë. I cili mund të luajë edhe si mbrojtës i djathtë.

Disasi do të testojë vetën e tij tashmë me ekipin e Pochettinos përballë sulmuesve të Premier League. Mirë se vjen Axel”, lexohet në komunikatën zyrtare të Chelsea.

Kjo do të jetë aventura e parë jashtë Francës për Disasin, i cili luajti me Monacon në tri sezonet e fundit.

https://twitter.com/i/status/1687421370865680385

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...