Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ka luajtur në vetëm katër ndeshje me Spurs-at, Eric Dier drejt Portugalisë

Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes mes Tottenhamit dhe Burnley-t, për FA Cup, Ante Postecoglou, trajner i Spurs-ave foli sërish për Eric Dier, i cili duket se do të largohet nga Spurs-at.

Futbollisti pranoi së fundmi se ka dëshirë ta mbyllë karrierën në Portugali, më konkretisht te Sportingu i Lisbonës, klub ku u formua si futbollist.

Mbrojtësi anglez u largua nga Alvalade në vitin 2014, në këmbim të 5 milionë eurove dhe nuk e përjashton rikthimin te “Luanët”.

Lexoni edhe:

“Eric Dier është i lidhur kontraktualisht me Tottenhamin dhe ka kontrollin e së ardhmes së tij, ashtu si gjithë të tjerët”, shpjegoi trajneri australian, i cili e ka aktivizuar vetëm katër herë mbrojtësin këtë sezon.

I pyetur për transferimin e mundshëm të anglezit tek West Hami, Postecoglou mohoi, për momentin, vërtetësinë e këtij lajmi: “Nuk e di, nuk është në radarin tim”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....