Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Ka një shkak pse po shkëlqen, Kvara si Kaka e Shevchenko”

Khvicha Kvaratskhelia është surpriza më e bukur e këtij sezoni në Serie A. Talenti gjeorgjian është përshtatur për mrekulli te Napoli, ekip që kryeson kampionatin italian me distancë pikësh.

8 gola dhe 11 asiste numëron 21-vjeçari në Serie A. Ndërkohë, sulmuesi i majtë ka shfaqur potencialin e tij edhe në Champions me dy gola dhe tri asiste.

Napoli pret Cremonesen në “Diego Maradona” të dielën. CEO i Cremoneses, Ariedo Braida është ndalur te Kvara në prononcimin për shtypin.

Napoli është një skuadër e fortë, ata do e fitojnë kampionatin. Kvara si Kaka? Ai mund të bëjë një karrierë si braziliani, por edhe si Shevchenko.

Kvara di të driblojë kundërshtarët që ka përballë. Kjo është gjëja më e rëndësishme në futbollin modern”, deklaroi Braida.

Ky i fundit punoi për vite me radhë si drejtues i Milanit, madje ishte personi që insistoi për veshjen kuqezi të ukrainasit Shevchenko.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...