Futboll

“Ka racizëm dhe bullizëm”, Thierry Henry largohet nga rrjetet sociale

Thierry Henry, një nga sulmuesit më të mëdhenj të historisë së futbollit francez, ka lajmëruar nëpërmjet një postimi në Twitter, ku ka plot 2.3 milionë ndjekës, vendimin për t’u larguar nga rrjetet sociale. Kampioni i botës me fanellën e Francës në vitin 1998 do të zhduket nga rrjetet sociale këtë të shtunë, në mëngjes, “derisa ata që kanë fuqi në këto platforma nuk do të jenë në gjendje të rregullojnë përdorimin e tyre”. Një protestë e fortë kjo e Thierry Henry, i cili shkruan se është lodhur nga racizmi dhe bullizmi. “Cicërima” e Henry u bë virale, me një “boom” pëlqimesh dhe shpërndarjesh.

“Nga nesër në mëngjes, do të heq veten nga rrjetet sociale derisa ata që kanë pushtet në këto platforma nuk do të jenë në gjendje të rregullojnë përdorimin e tyre me të njëjtën forcë dhe të njëjtën egërsi që përdorin kur cenohet e drejta e autorit. Sasia e racizmit, bullizmit dhe torturës mendore që derdhet mbi përdoruesit është shumë “helmuese” për t’u injoruar. Duhet të ketë një farë përgjegjësie. Është shumë e lehtë të krijosh një llogari, ta përdorësh për të ngacmuar dhe pa pasur pasoja duke mbetur anonim. Derisa të ndryshojë, unë do të çaktivizoj llogaritë e mia në të gjitha platformat sociale. Shpresoj se do të ndodhë së shpejti.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency