Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Ka rëndësi të mos ma shohin fytyrën”, Van Gaal jep urdhër: E diela pushim, ekipi e meriton

Holanda fitoi 3-1 ndaj SHBA dhe u bë Kombëtarja e parë që siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Botërorit Katar 2022. Trajneri i skuadrës tulipane, Louis Van Gaal vlerësoi djemtë e tij për fitoren dhe sidomos për golat e shënuar.

Plani ynë ishte të krijonim hapësira ​​dhe gjithçka funksionoi mirë. Ne shënuam një gol më të bukur se tjetri, tre golat ishin fantastikë. Në të tretin, mbrojtësi i majtë i shërbeu mbrojtësit të djathtë, e jashtëzakonshme!”

“Gjenerali” holandez e di mirë se Holanda duhet të bëjë më shumë për të mbërritur te trofeu. “Ende nuk jemi mirë në qarkullimin e topit. Kur kundërshtari ka topin ne bëjmë gjithçka siç duhet, por ka raste kur e humbasim lehtësisht.

 

Duhet të përmirësohemi në këtë aspekt, përndryshe ta harrojmë se do të bëhemi kampionë bote. Kjo është ajo që duam të arrijmë, apo jo? Do u jap një ditë pushim djemve, e kanë të nevojshme të mos më shohin fare për një ditë.

Kjo është diçka e mirë, pasi ata lodhen pak me mua”, deklaroi trajneri i Holandës, që pret fituesin e çiftit Argjentinë-Australi në çerekfinalet e Kupës së Botës.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...