Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

“Ka thënë po”/ Zbulohet ekipi i ri i Mourinhos, debuton kundër… Romës

Jose Mourinho u shkarkuar nga Roma, por tekniku portugez nuk pritet të qëndrojë shumë kohë pushim. E ardhmja e “Special One” do të jetë Arabia Saudite, edhe pse përflitet për një interesim të Napolit.

Shtypi saudit raporton se 60-vjeçari pritet të marrë drejtimin e Al-Shabab, skuadër ku luajnë emra si Carrasco, Banega dhe Diallo.

Lexoni edhe:

Mourinhon e pret një ofertë faraonike nga klubi që garon në elitën e futbollit arab. Trajneri nga Setubali do të zyrtarizohet në ditët e ardhshme si timonieri i Al-Shabab.

Skuadër që në datën 24 janar ka programuar një takim miqësor kundër Romës, ish-skuadrës së Mourinhos.

Ky i fundit u përfol edhe për marrjen e drejtimit të kombëtares portugeze, por deri tani nuk ka asgjë konkrete në lidhje me këtë pistë.

Al-Shabab renditet në vendin e 11-të në kampionatin saudit. Me 21 pikë të grumbulluara në 19 javë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...