Futboll

Kaçe e Balliu largohen nga skuadrat përkatëse

Ivan Balliu mbyll aventurën e tij tek Metz. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare përmes një postimi në Twiter ka zyrtarizuar fundin e aventurës së tij në Francë.

Në postimin e tij Balliu shprehet se pas plot 4 vitesh tek Metz, ka ardhur koha për t’i dhënë lamtumirën skuadrës. Gjithashtu mbrojtësi falënderon tifozët e skuadrës për mbështetjen e dhënë, teksa shton se tashmë ka ardhur koha për të provuar një aventure të re.

Ivan Balliu e ka nisur karrierën tek akademia e Barcelonës, ndërsa në radhët e Metz ai u transferua në vitin 2015. Në total me këtë skuadër ai regjistron 98 paraqitje dhe vetëm 1 gol të shënuar.

Ndërsa pjesë e kombëtares kuqezi Balliu është bërë në vitin 2017. Merkato verore është ende larg dhe nuk dihen destinacionet ose skuadrat që janë të interesuar për 27-vjeçarin, por gjithsesi shumë shpejt do të mësohet dhe e ardhmja e tij.

Një tjetër kuqezi i jep lamtumirën skuadrës dhe bëhet fjalë për Ergys Kaçen, i cili mbyll kështu aventurën e tij me Panathinaikosin. Vetë Kaçe përmes një postimi në Instagram e konfirmon një gjë të tillë, teksa falënderon klubin dhe tifozët për mbështetjen e dhënë. Mesfushori kuqezi luajti 30 ndeshje me fanellën e Panathinaikos dhe ka mundur të shënojë 2 gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency