Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Kahn: Muller nuk do largohet nga Bayern, do e bind unë të qëndrojë

Në një intervistë të dhënë për mediet gjermane, Oliver Kahn, CEO i Bayern Munich, foli për largimin e mundshëm të Thomas Muller për shkak të mungesës së hapësirës në ndeshjet e fundit.

Kahn tha se largimi i Muller nuk do të ndodhë, ndërsa theksoi se është vetë ai që do e bindë të qëndrojë te Bayern.

Lexo edhe: 

“Kjo nuk do të ndodhë dhe nëse ndonjëherë Muller do ta mendojë një gjë të tillë, unë do ta bëj atë të ndryshojë mendje. Thomas është në formë, ai është në formë, është mirë, nuk është lënduar dhe ka një personalitet vërtet të fortë. Ai luan një rol kyç në grup dhe jam i sigurt se do të luajë shumë ndeshje të tjera me ne.”-tha CEO i Bayern Munich.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...