Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kaka: Në Brazil nuk e duan kombëtaren! Neymar-in e kanë inat, fenomeni shihet si njeri pa vlera

Sipas Ricardo Kaka-s në Brazil jo të gjithë janë tifozë të kombëtares, madje ai thekson në një intervistë të dhënë së fundmi, se ka nga ata që nuk e durojnë dot ekipin e sidomos Neymar.

“Është e çuditshme të thuhet, por jo të gjithë në Brazil janë tifozë të ekipit kombëtar. Shumë, në Brazil, flasin për Neymar në mënyrë negative. Ndoshta do të jetë për shkak të politikës, fakti është se brazilianët ndonjëherë e bëjnë këtë, nuk dinë të njohin madhështinë e talenteve të tyre“-u shpreh ai.

Më tej sipas ish-yllit të Milan dhe Brazilit theksoi se në vendin e tij as ndaj Ronaldo fenomenit nuk dinë të tregojnë respekt dhe e shohin si njeri pa vlera.

“Në Brazil, Ronaldo shihet si një burrë i trashë që ecën në rrugë, në Katar ai merr komplimente sa herë që kalon rrugët,”-deklaroi Kaka.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...