Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Kalendar ferri për Romën, pesë ndeshjet e radhës vendosin fatin e sezonit

Kalendar ferri për Romën, pesë ndeshjet e radhës vendosin fatin e sezonit
Kalendar ferri për Romën, pesë ndeshjet e radhës vendosin fatin e sezonit

Roma e Jose Mourinhos duket se ka gjetur ekuilibrat e duhura në fushë, teksa me 6 fitore në 8 ndeshjet e fundit është ngjitur në vendin e katërt, megjithatë kalendari ka rezervuar një ferr të vërtetë deri në fund të fazës së parë.

Gjithçka nis nga mbrëmja e të dielës, me vedhekuqtë që do të presin në “Olimpico” skuadrën e Fiorentinës, një ekip mjaft simpatik, që di të luajë mirë futboll dhe të vërë në vështirësi cilindo kundërshtar.

Fill pas saj, Roma do të impenjohet në Europa League përballë Sheriff Tiraspol, ndërsa në fundjavë, do të udhëtojë drejt Bolognës për t’u përballur me emilianët e Mottës.

Lexo edhe:

  1. Për herë të parë në historinë 111-vjeçare, ish-klubi i Pele përfundon në Ligën e Dytë
  2. VIDEO/ Neymar reagon pas rrëzimit të Santosit, tifozët djegin qytetin
  3. Profesor në fushë dhe jashtë saj, Xabi Alonso tekniku model që udhëheq Leverkusen: Nuk kam frikë
  4. Lautaro nuk ka asnjë dilemë: Rinovimi? Do të firmosja që nesër!

Dy ndeshjet e fundit të vitit do të jenë ndaj Napolit në shtëpi dhe më pas më 30 dhjetor në transfertën torineze ndaj Juventusit, në “Allianz Stadium”.

E po kaq i komplikuar sa fundi i vitit, do të jetë edhe fillimi i 2024-ës, me Romën që do të përballet fillimisht me Atalantën në shtëpi dhe më pas do të udhëtojë drejt Milanos, për të sfiduar kuqezinjtë e Piolit.

Një kalendar mjaft i komplikuar për verdhekuqtë e Mourinhos, që do të përballen me 5 nga 7 skuadrat e kreut të renditjes, teksa pikërisht rezultatet në këto takime do të vendosin jo pak sa u përket objektivave sezonalë të Romës.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...