Abissnet Superiore

Kalendari i javës së dytë, “Elbasan Arena” shtëpia e Dinamos dhe Kukësit

Me përfundimin e javës së parë të Abissnet Superiores, Federata Shqiptare e Futbollit, si organizatore e garës, ka përcaktuar kalendarin e raundit pasardhës, që sikurse në atë premierë do të shtrihet në tri ditë.

Të premten, në orën 19:45, në “Elbasan Arena”, Dinamo do të presë Laçin me synimin për të krijuar që në start të sezonit një vazhdimësi rezultatesh pozitive. “Nëndetësja” befasoi në përballjen me Kastriotin, sfidë në të cilën tregoi shumë cilësi në organizimin e lojës.

Të shtunën do të luhen dy takimet e radhës: në orën 16:45, në Korçë, Skënderbeu do të presë Partizanin në një duel mes dy skuadrave humbëse në javën e parë, ndërsa në “Loro Boriçi”, në orën 19:45, pritet me shumë entuziazëm sfida mes Vllaznisë dhe Teutës.

Dy takimet e fundit të Abissnet Superiores do të zhvillohen të dielën: në orën 13:45, në “Selman Stermasi”, Tirana do të sfidojë debutuesit e Egnatias, që e nisën me humbje ndaj Kukësit sezonin, ndërsa ndeshja përmbyllëse e javës së dytë është ajo e “Elbasan Arenës” mes Kukësit dhe Kastriotit, e programuar për të nisur në orën 19:45.

Java 2
E premte
Dinamo-Laçi (19:45)

Skënderbeu-Partizani (16:45)
Vllaznia-Teuta (19:45)

E diel
Tirana-Egnatia (13:45)
Kukësi-Kastrioti (19:45)

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency