Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve
Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Europiani Gjermani 2024 ka marrë udhë këtë pasdite në hamburg, ku u hodh shorti për fazën e grupeve të kompeticionit që do të startojë më 14 qershor në “Allianz Arena” të Mynihut, me ndeshjen Gjermani-Skoci.

Goglat vendosën Shqipërinë në grupin B me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë, teksa më poshtë është kalendari i plotë i Europianit, përfshi edhe ndeshjet e kuqezinjve të Sylvinhos.

Kalendari i plotë:

14 Qershor
Gjermani vs Skoci (Munich, 21:00)

15 Qershor
Spanjë vs Kroaci (Berlin)
Itali vs SHQIPËRI (Dortmund)
Hungari vs Zvicër (Cologne)

16 Qershor
Danimarkë vs Angli (Gelsenkirchen)
Play Off A vs Holandë (Hamburg)
Slloveni vs Serbi (Stuttgart)

17 Qershor
Austri vs Francë (Düsseldorf)
Belgjikë vs Sllovaki (Frankfurt)
Rumani vs Play Off B (Munich)

18 Qershor
Portugali vs Çeki (Leipzig)
Turqi vs Play Off C (Dortmund)

19 Qershor
Kroaci vs SHQIPËRI (Hamburg)
Skoci vs Zvicër (Cologne)
Germany vs Hungari (Stuttgart)

20 Qershor
Spanjë vs Itali (Gelsenkirchen)
Danimarkë vs Angli (Frankfurt)
Slloveni vs Serbi (Munich)

21 Qershor
Play Off A vs Austri (Berlin)
Holandë vs Francë (Leipzig)
Sllovaki vs Play Off B (Düsseldorf)

22 Qershor
Play Off C vs Çeki (Hamburg)
Turqi vs Portugali (Dortmund)
Belgjikë vs Rumani (Cologne)

23 Qershor
Zvicër vs Gjermani (Frankfurt)
Skoci vs Hungari (Stuttgart)

24 Qershor
Kroaci vs Itali (Leipzig)
SHQIPËRI vs Spanjë (Düsseldorf)

25 Qershor
Holandë vs Austri (Berlin)
Francë vs Play Off A (Dortmund)
Angli vs Slloveni (Cologne)
Danimarkë vs Serbi (Munich)

26 Qershor
Çeki vs Turqi (Hamburg)
Play Off C vs Portugali (Gelsenkirchen)
Sllovaki vs Rumani (Frankfurt)
Play Offf B vs Belgjikë (Stuttgart)

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....