KALENDARI

E Premte, 11 Qershor

Group
A
Olimpico, Romë
Itali

3-0

Turqi

 

E Shtunë, 12 Qershor

Group
A
Olimpic Stadium,

Baku

Uells

1:1

Zvicër
Group
B
Parken Stadium,  Kopenhagen
Danimarkë

0:1

Finlandë
Group
B
Krestovsky Stadium,

Shën Petërsburg

Belgjikë

3:0

Rusi

 

 

E Diel, 13 Qershor

Group
D
Wembley,

Londër

Angli

1:0

Kroaci
Group
C
National Arena,

Bukuresht

Austri

3:1

Maqedoni e Veriut
Group
C
Amsterdam Arena,

Amsterdam

Holandë

3:2

Ukrainë

 

 

E Hënë, 14 Qershor

Group
D
Hampden Park,

Glasgow

Skoci

0:2

Rep. Çeke
Group
E
Krestovski Stadium,

Shën Petërsburg

Poloni

1:2

Sllovaki
Group
E
Estadio de la Cartuja,

Sevilla

Spanjë

0:0

Suedi

 

 

E Martë, 15 Qershor

Group
F
Ferenc Puskas,

Budapest

Hungari

0:3

Portugali
Group
F
Allianz Arena,

Mynih

Francë

1:0

Gjermani

 

E Mërkurë, 16 Qershor

Group
B
Gazprom Arena (Saint Petersburg)
Finlandë

0:1

Rusi
Group
A
Baku Olympic Stadium (Baku)
Turqi

0:1

Uells
Group
A
Stadio Olimpico (Rome)
Itali

3-0

Zvicër

 

E Enjte, 17 Qershor

Group
C
Arena Națională (Bucharest)
Ukrainë

2:1

Maqedoni e Veriut
Group
B
Parken Stadium (Copenhagen)
Danimarkë

1:2

Belgjikë
Group
C
Johan Cruijff Arena (Amsterdam)
Holandë

2:0

Austri

 

E Premte, 18 Qershor

Group
E
Gazprom Arena (Saint Petersburg)
Suedi

1:0

Sllovaki
Group
D
Hampden Park (Glasgow)
Kroaci

1:1

Rep. Çeke
Group
D
Wembley Stadium (London)
Angli

21:00

Skoci

 

E Shtunë, 19 Qershor

Group
F
Puskás Aréna (Budapest)
Hungari

15:00

Francë
Group
F
Allianz Arena (Munich)
Portugali

18:00

Gjermani
Group
E
Estadio de la Cartuja (Sevilla)
Spanjë

21:00

Poloni

 

 

E Diel, 20 Qershor

Group
A
Olimpico (Romë)
Itali

18:00

Uells
Group
A
Olympic Stadium (Baku)
Zvicër

18:00

Turqi

 

 

E Hënë, 21 Qershor

Group
C
Amsterdam Arena (Amsterdam)
Maqedoni e Veriut

18:00

Holandë
Group
C
National Arena (Bukuresht)
Ukrainë

18:00

Austri
Group
B
Parken (Kopenhagen)
Danimarkë

21:00

Rusi
Group
B
Krestvsky (Shën Petërsburg)
Finlandë

21:00

Belgjikë

 

 

E Martë, 22 Qershor

Group
D
Hampden Park (Glasgow)
Kroaci

21:00

Skoci
Group
D
Wembley (London)
Republika Çeke

21:00

Angli

 

 

E Mërkurë, 23 Qershor

Group
E
Krestovsky (Shën Petërsburg)
Poloni

18:00

Suedi
Group
E
Estadio de la Cartuja (Sevilla)
Sllovaki

18:00

Spanjë
Group
F
Ferenc Puscas (Budapest)
Portugali

21:00

Francë
Group
F
Allianz Arena (Mynih)
Gjermani

21:00

Hungari
To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency