Futboll

Kalimi i Rui Patricios në Angli bëhet çështje, Wolves mund ta pësojë keq!

Wolverhampton Wanderers në telashe serioze. Skuadra e sapongjitur në Premier League ka firmosur pak javë më parë me portierin e kombëtares portugeze Rui Patricio, i cili është larguar nga Sportingu i Lisbonës pa aprovimin e klubit portugez. Për shkak të sulmeve që u bënë tifozëve disa prej lojtarëve kryesorë të klubit portugez në qëndrën stërvitore në fund të sezonit të kaluar shumë futbollistë kanë vepruar me kokën e tyre duke dalë të lirë në treg, i pari që e bëri këtë ishte pikërisht Rui Patricio, por në këtë çështje duhet të ndërhyjë FIFA që nuk e ka thënë ende fjalën e saj pasi të gjithë këta futbollistë janë nën kontratë me Sportingun. Pikërisht transferimi i portierit të përfaqësues luzitane mund t’i kushtojë rëndë Wolves-it, pasi drejtuesit e Sportingut e kanë çuar çështjen në FIFA duke i kërkuar një dëmshpërblim prej 54, 7 milionë euro klubit anglez dhe një pezullim 6 mujor nga të gjitha aktivitetet për futbollistin. Një situatë e ngjashme mund të ndodhë edhe me klubet që interesohen për dy yjet e tjerë të bardhejeshilëve nga Lisbona William Carvalho dhe Gelson Martins nëse nuk hynë në bisedime për të blerë kartonin e tyre nga Sportingu i Lisbonës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency