Serie A

Kalinic drejt rikuperimit, Musacchio ok për derbin

Sipas të gjitha parashikimeve Nikola Kalinic sulmuesi kroat i Milanit do të jetë gati për të luajtur në derbin e kësaj të Diele ndaj Interit. Bomberi 29-vjeçar  i cili humbi dy sfidat e fundit të kombëtares kroate për shkak të një dëmtimi duket se ka lënë gjithcka pas, edhe pse nuk do të jetë në gjëndjen e tij më të mirë.

Ndërkohë mbrojtësi argjentinas Mateo Musacchio është riaftësuar plotësisht dhe ndryshe Kalinic do të jetë 100% i gatshëm për derbin e Madoninës. Luca Antonelli nga ana tjetër, do të mungojë.

To Top