Serie A

Kaliniç nuk lë gjurmë në debutim, Verona e Genoa ndajnë nga një pikë

Java e katërt e kampionatit italian u mbyll mbrëmjen e sotme me sfidën mes Veronës e Genoas në “Bentegodo”, e cila përfundoi në barazim pa gola, pavarësisht përpjekjeve të të dy skuadrave për të fituar ndeshjen.

Genoa u rikthye në fushë pas më tepër se tre javësh pushimi e karantinimi, duke qenë se iu infektuan pjesa më e madhe e futbollistëve e stafit teknik, ndërsa të dy skuadrat u paraqitën me mungesa në këtë sfidë.

Megjithatë ashtu siç pritej, ishte Verona ajo që u shfaq protagoniste dhe kontrolloi lojën, duke i shkuar shumë pranë golit të fitores, por gardiani i kuqebluve Mattia Perin u shfaq në lartësinë e detyrës.

Genoa e bazoi lojēn kryesisht në kundërsulmet e shpejta dhe krijoi disa situata interesante shënimi, ndërsa Verona aktivizoi në pjesën e dytë edhe blerjen e bujshme të merkatos, kroatin Nikola Kaliniç, që gjithsesi nuk arriti të lërë gjurmë.

Me këtë barazim Verona u ngjit në vendin e 6 me 7 pikë në 4 ndeshje, ndërsa Genoa u ngjit në kuotën e 4 pikëve në tre ndeshje, pasi ka për të rikuperuar edhe përballjen me Torinon më shtëpi

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency