Futboll

Kallaku gjen golin e parë në kampionat, 5 shqiptarë në fushë në Sibenik-L. Zagreb

Sherif Kallaku shënon golin e parë në Ligën e Parë të Kroacisë. Ish-futbollisti i Teutës, tashmë pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, realizoi në minutën e 13-të golin e barazimit të përkohshëm 1-1 përballë Sibenikut, me vendasit që triumfuan në fund 3-2. Një gol që nuk i vlejti për të marrë pikë ekipit kryeqytetas, por tregon cilësitë e 22-vjeçarit shqiptar, i cili duket se është ambientuar shumë shpejt në futbollit kroat.

Në përballjen mes Sibenikut dhe Lokomotivës së Zagrebit zbritën plot pesë futbollisti shqiptare në fushën e blertë. Për vendasit u aktivizua titullar sulmuesi Emir Sahiti ndërsa për Lokomotivën Kallaku, Mersinaj dhe Çokaj luajtën nga minuta e parë, me këtë të fundit që ia la vendin Tucit në minutën e 59-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency