Kategoria Superiore

Kallaku shpërdoron penalltinë, Kamza i merr pikë Teutës në Durrës, feston Partizani

Është thjesht java e Partizanit. Të kuqtë u gëzuan trefish në këtë javë të 21-të të Superiores, fillimisht për suksesin 2-0 me Kastriotin, më pas për humbjen e Kukësit 0-1 ndaj Tiranës dhe në fund për barazimin 0-0 të Teutës në “Niko Dovana” me Kamzën. Tashmë diferenca mes të kuqve dhe ndjekësve më të afërt është respektivisht 8 pikë me Kukësin dhe 10 me Teutën, që ndaj ekipit të Ernest Gjokës regjistroi barazimin e katërt radhës.
Me një llogari të thjeshtë nga 12 pikë të mundshme “Djemtë e Detit” në katër javët e fundit kanë grumbulluar vetëm 4 pikë.
Për t’u fokusuar të kronika e ndeshjes së “Niko Dovanës”, skuadra durrsake u “tradhtua” nga futbollisti ndoshta më i vlerësuar deri në këtë pjesë të kampionatit, Sherif Kallaku, që nuk arriti të shndërronte në gol një 11-metërsh të fituar në minutën e 19-të nga Gerhard Progni, por e kontestuar me forcë nga Kamza. Një pikë me vlerë për ekipin e Gjokës që lë në vendin e fundit në të njëjtën kuotë pikësh, 16, por me golaverazh më të mirë, Kastriotit.

Tirana nderon veten dhe Partizanin, Luftëtari dhe Flamurtari ndajnë pikët!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency