Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kaloi sezonin e fundit te Partizani, Ascoli ndan rrugët me mesfushorin shqiptar

Rrugët e Dean Liço-s dhe Ascoli-t janë të ndarë përfundimisht, me palët që kanë rënë dakord që të prishin kontratën.

Lajmin në fjalë e ka bërë publik klubi italian në një postim në rrjetet sociale, ku shkruan: “Ascoli Calcio 1898 FC njofton zgjidhjen konsensuale të kontratës me Dean Liço, i lindur në vitin 2000, i cili iu bashkua grupit tonë t dy vite më parë, ndërsa eksperiencën e fundit e pati Partizanin e Tiranës. Mesfushori shqiptar mbyll etapën e tij te Ascoli me tre paraqitje në kampionati 2020-2021. Klubi i ‘bardhezi’ i uron Deanit fat të mirë”.

Që nga bashkimi me Ascoli-n në 2020-ën, 22-vjeçari ka qëndruar vetëm një sezon te klubi italian, pasi sezonin e fundit ishte në formë huazmi te Partizani.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...