Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Kalon vizitat mjekësore, mungon vetëm zyrtarizmi për kalimin e Mount te United

Mason Mount do të jetë një nga lojtarët e Manchester United.

Sipas raportimeve të medieve britanike, mesfushori anglez, i cili nuk ka rinovuar kontratën me Chelsea-n dhe për rrjedhojë është lojtar i lirë, ka kaluar sot vizitat mjekësore me “Djajtë e Kuq” dhe me siguri këtë të martë do të zyrtarizohet si një përforcim i ri për skuadrën e Erik Ten Hag.

Lexo edhe: 

Mount do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare dhe nga ky transferim anglezi do të fitojë 250,000 paund në javë, të cilat me bonuse mund të rriten në afro 300,000 paund.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...