Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Kalova një natë duke qarë”, Neymar: Është koha të shkojmë larg, drejt trofeut!

“Sigurisht që ka ardhur koha për të shkuar larg. Ne ëndërrojmë trofeun, por duhet të vazhdojmë hap pas hapi. Sot ishte ndeshja e katërt, kanë mbetur tre deri në finale, ndërkohë mbetemi me përqendrimin e duhur për të provuar për të marrë këtë trofe.”-tha Neymar pas fitores 4-1 të Brazilit ndaj Koresë së Jugut dhe sigurimit të raundit çerekfinale të Kupës së Botës, Katar 2022.

Sulmuesi foli edhe për dëmtimin, ndërsa theksoi se ndjehej shumë i trembur se mund ta humbiste pjesën tjetër të Botërorit.

“Isha shumë i frikësuar, sepse arrita në këtë kampionat botëror duke u ndjerë shumë mirë, dhe gjithashtu duke u ardhur nga një fillim i shkëlqyer i sezonit. Ai dëmtim më bëri të vuaj shumë, kalova një natë duke qarë siç e dinë familja ime pastaj, ia vlenin gjithë ato përpjekje për t’u rikthyer”-u shpreh ai.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...