Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Kam zbuluar një fenomen”, personi që i dhuroi Napolit “Kvaradonën”

Cristiano Guintoli është arkitekti i Napolit. Drejtori sportiv i kampionëve të Italisë, kryen blerje fantastike prej vitesh.

Largimet e kapitenit Insigne dhe “murit” Koulibaly, shkaktuan pesimizëm verën e kaluar. Por, Giuntoli i kishte idetë e qarta. Njësoj si guximin për t’i zëvendësuar me dy “anonime” dhe nuhatjen për të parë potencial të madh tek ta.

 

Khvara Kvaratskhelia dhe Kim Minjae zbarkuan pa shumë bujë te Napoli. Sot, Spalletti dhe tifozët nuk e imagjinojnë skuadrën e zemrës pa yllin gjeorgjian dhe mbrojtësin e fortë korean.

Lexo edhe:

Rreth 30 mln euro shpenzoi Giuntoli për të dy. 22-vjeçari gjeorgjian, autor i 12 golave dhe po kaq asisteve në sezonin e parë në Serie A, ka filluar të thirret Kvaradona.

Djema, kam zbuluar një fenomen gjeorgjian“, u mburrej Giuntoli në tetorin e vitit 2021 dyshes Koulibaly-Ghoulam, “senatorëve” të Napolit.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....