Futboll

Kamberi shkëlqen me një eurogol dhe një asist në barazimin e Rangers  

Florian Kamberi realizon një eurogol në ndeshjen e kampionatit skocez mes St Johnstone dhe Rangers që përfundoi në barazim 2-2. Sulmuesi 24-vjeçar, i cili pak muaj më parë zgjodhi të përfaqësonte Shqipërinë në arenën ndërkombëtare (ende nuk ka debutuar), shënoi golin e barazimit të përkohshëm 1-1 në minutën 50-të me një gjuajte fluturimthi në hyrje të zonës, që përfundoi në trekëndësh, teksa më parë për vendasit kishte shënuar që në pjesën e parë Hendry. Për nga mënyrë e ekzekutimit ishte një realizim spektakolar, falë një koordinimi perfekt. Kamberi ishte hedhur në fushë në fillim të pjesës së dytë.

Rangers, që drejtohen nga Steven Gerrard, përmbysën rezultatin në minutën e 71-të me Aribon, që u shërbye pikërisht nga Kamberi, por vendësit barazuan në 80-ën me May. Për Kamberin ky ishte goli i parë me fanellën e Rangers që pas transferimit në merkaton e janarit nga radhët e Hibernians.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency