Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kampion me ekipin e zemrës, Luis Suarez feston pas 16 vitesh në Uruguai

Luis Suarez ia del të fitojë një tjetër trofe në karrierë. Sulmuesi uruguaian u rikthye në korrik në vendlindje te Nacional, ekipi i tij i zemrës, duke plotësuar dëshirën e mijëra tifozëve uruguaianë por edhe atë të familjes së tij.

Nacional triumfoi 1-2 në transfertë ndaj Cerritos, sukses që solli fitimin e turneut Clausura (renditja e pikëve vjetore). Skuadra e Luis Suarez do të sfidojë Liverpoolin (fituesi i turneut Apertura) në gjysmëfinalen e titullit kampion.

Nacionali numëron 31 pikë, katër më shumë se River Plate dhe Maldonado. Në rast të një triumfi ndaj Liverpoolit, Suarez dhe shokët e tij nuk do të kenë më nevojë për duelin final, dhe do të nisnin menjëherë festën e titullit numër 49 në histori.

Gëzim i madh për “El Pistoleron”, i cili gjeti pesë herë rrugën e rrjetës gjatë aventurës së dytë me Nacionalin e tij, ekip të cilin shpreson ta udhëheqë drejt titullit të radhës për të vijuar pastaj qetësisht përgatitjet për pjesëmarrjen në Katar 2022 me Uruguain.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...