Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kampion me katër skuadra të ndryshme, trajneri gjerman: Po luftoj me sëmundjen e keqe

Christophe Daum është një emër i njohur i trajningut në Gjermani. 68-vjeçari ka fituar tituj kampion me Stuttgartin në Gjermani, Besiktasin dhe Fenerbahcen në Turqi, dhe Austrinë e Vienës në Austri.

68-vjeçari nuk drejton skuadër prej shtatorit të vitit 2017, kur i dha fund aventurës si trajner i kombëtares rumune. Kohët e fundit nuk ka qenë fare aktiv, kjo si pasojë e një sëmundje të rëndë që po kalon.

Fatkeqësisht, në muajt e fundit më është dashur të tërhiqem pasi u diagnostikova me kancer. Trajtimi po funksionon shumë mirë”, shkruan Daum në faqen e tij në rrjetet sociale, ndërkohë që të shumta kanë qenë mesazhet e marra që i urojnë shërim të shpejtë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...