Futboll

Kampionatet elitare në Europë me të njëjtët kampionë, hera e parë në histori

Edhe pse Seria A, La Liga dhe Ligue 1 ende nuk janë mbyllur, në të pesë kampionatet elitare në Europë janë shpallur matematikisht skuadrat kampione. Juventusi, PSG dhe Barcelona ishin të parët që siguruan trofetë, shumë javë para përfundimit të kampionateve respektive, ndërsa në Premier League dhe Bundesligë çështja e titullit u zgjidh vetën në javën e fundit, ku triumfuan Manchester City dhe Bayerni.

Asnjë përfundim i jashtëzakonshëm në të gjitha kampionatet elitare të Europës, që janë transmetuar nga SuperSport, por ka një të veçantë sa u përket verdikteve të titullit.

Në të 5 kampionatet më të forta të Europës, janë konfirmuar të njëjtin fitues të edicionit paraardhës, çka nuk kishte ndodhur kurrë më parë. Juventusi dominon prej 8 vitesh Serinë A, PSG nuk ka konkurrentë në Ligue 1, Barcelona e shfrytëzoi më së miri dobësinë e Realit për t’u konfirmuar lehtësisht kampione e Spanjës, ndërsa Bayerni, përtej ulje-ngritjeve përgjatë sezonit tregoi se mbetet lart rivalëve të Dortmundit.

Dueli më spektakolar ishte pa dyshim ai i Premier Leagues, mes Manchester City-t dhe Liverpoolit, e përtej keqardhjes për “The Reds”, skuadra e Guardiolës e meritoi plotësisht suksesin përfundimtar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency