Ligue 1

Kampionati francez ngre siparin me superduelin e orës 20:45, Monaco-Lyon

Të gjithë në ndjekje të PSG. Kampionati francez i futbollit do të nisë këtë të premte edicionin numër 82, ku pritet të jetë si gjithnjë një sezon i pasur me emocione nga fillimi deri në fund. Përpos ndryshimeve që mund të kenë pësuar disa skuadra, pretendenti numër 1 mbetet PSG me ose pa Neymarin.

Me futbollistë të kalibrit të tillë si Kylian Mbappe, Cavani, Di Maria e Thiago Silva, parizienët, që kanë fituar 6 nga 7 titujt e fundit në Francë, janë sërish në “pole position” dhe këtë e treguan edhe një javë më pare, duke fituar Superkupën e Francës.

Cilët janë rivalët? Monaco dhe Lyon. Pa “yjet” e PSG, por gjithsesi me lojtarë të kalibrit të Radamel Falcaos e Cesc Fabregasit, skuadra e drejtuar nga Jardim do të provojë të ndërhyjë në rrugën e kampionëve, të njëjtën gjë do të kërkojë të bëjë edhe Lyoni i Silvinhos.

Tekniku brazilian së bashku me drejtorin sportiv synojnë ta kthejnë Lyonin në lavdinë e dekadës së parë të këtij mijëvjeçari, kur “Les Gones” fituan 7 tituj kampion radhazi nga viti 2001 në 2008-ën. Meqë jemi tek Monaco e Lyoni, do të jetë pikërisht ky superduel ai që do të hapë siparin e këtij edicioni të Ligue 1. Sfida do të zhvillohet këtë të premte, në orën 20:45. Kjo përballje ashtu si i gjithë sezoni i kampionatit francez do të transmetohet “live” dhe ekskluzivisht në SuperSport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency