Bundesliga

Kampionati gjerman ul siparin, Kovaç luan titullin ndaj të shkuarës së tij

Pas kampionatit anglez javën e kaluar, ditën e sotme do të jetë radha e Bundesligës gjermane që të ulë siparin dhe njëkohësisht të kurorëzojë edhe kampionin e ri.

Java e fundit do të sjellë të gjitha takimet në të njëjtën orë, pra 15:30, ndërsa Bayerni i Mynihut është shumë pranë mbrojtjes së titullit kampion, por Borussia e Dortmundit ruan ende shpresa matematikore, për të bërë rokadën e kreut.

Sfidën e titullit, bavarezët do ta luajnë në “Allianz Arena” të Mynihut, përballë Eintrachtit të Frankfurtit, ish skuadrës së trajnerit Kovac, e cila gjithashtu ka nevojë për fitore sot, për të synuar një vend në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve.

Por fati i skuadrës nga Frankfurti është ngushtësisht i lidhur me Borussian e Dortmundit, pasi përveç misionit të vështirë për të mposhtur Bayernin në Mynih, do të duhet që të njëjtën gjë të bëjnë edhe verdhezinjtë në transfertën ndaj Borussias së Munchengladbach-ut, ekip që mban vendin e katërt aktualisht.

Një sfidë aspak e lehtë kjo për Dortmundin, që do të luajë ndeshjen e fundit në një tranfertë tejet të komplikuar dhe mbi të gjitha, me veshët nga Mynihu, ku bën tifo për Eintrachtin e Frankfurtit.

Sa i përket mbijetesës, nuk ka më garë në Bundesligë, teksa një kategori më poshtë do të shkojnë Hannover e Nurnberg dhe Play Out-in do ta luajë Stuttgarti. Megjithatë vlen të theksohet se sot do të përcaktohet edhe skuadra e katërt që do të luajë në Champions, por edhe pjesëmarrëset në Europa League.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency