Bundesliga

Kampionati gjerman ul siparin, Werder fiton një tjetër shans për mbijetesën

Bundesliga gjermane ka ulur siparin pasditen e sotme, kur edhe janë luajtur të gjitha ndeshjet e javës së 34-t dhe të fundit të kampionatit, duke dhënë kështu edhe ato pak verdikte që kishin mbetur pa u përcaktuar.

Kështu Bayerni i Mynihut e kishte siguruar më herët titullin kampion, por sot bëri detyrën në transfertën ndaj Wolfsburgut, duke triumfuar me rezultatin e thellë 0-4, falë golave të shënuar nga Comam, Cuisance, Lewandowski dhe Muller.

Me vendin e dytë të siguruar, futbollistët e Borussias së Dortmundit nuk e kishin aspak mendjen te sfida e sotme përballë Hoffenhaimit, ndaj edhe u mposhtën me rezultatin e thellë 0-4 në “Signal Iduna Park” ku të 4 golat u shënuan nga kroati Kramaric.

Nuk gabojnë Leipzig e Borussia Monchengladbach, të cilat fituan ndeshjet përkatëse, respektivisht 1-2 ndaj Augsburgut dhe 2-1 ndaj Herthës së Berlinit, duke u bërë kështu dy skuadrat e tjera gjermane, që bashkë me Bayernin e Borusian e Dortmundit, do të luajnë sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Asgjë për të bërë për Bayer Leverkusenin, që sot fitoi 1-0 përballë Mainz, por që do të detyrohet të kënaqet me një vend në Europa League, ashtu si Hoffenhaim e Wolfsburg, që plotësojnë treshen e kësaj zone të renditjes.

Feston edhe Werder bremen, që ishte me një këmbë në Bundesligën e dytë, pro që sot triumfoi me rezultatin e thellë 6-1 përballë Kolnit dhe siguroi vendin e 16, që do të thotë se tani ka edhe një shans tjetër për të siguruar mbijetesën, ndeshjet e Play Out-it.

Ndërkohë në Bundesligën e dytë, bashkë me Paderbornin që kishte rënë më herët edhe matematikisht, sot u bashkua edhe Fortuna Dusseldorf, e cila u mposht me rezultatin 2-1 nga Union Berlin, në ndeshjen vendimtare të pasdites së sotme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency