Angli

Kampionati i “të pasurve”, afrimet dhe largimet e klubeve kryesore të Premier League këtë merkato

Transferimet e futbollit janë ndër aspektet më emocionuese të kësaj loje, duke krijuar në vetvete një mini-kampionat.

Premier League është shtëpia e disa prej skuadrave më të pasura në botë, me shumë klube që nuk kursejnë kur bëhet fjalë për riorganizimin dhe përforcimin e ekipit.

Në mënyrë të përmbledhur, ju sjellim të gjitha transferimet e përfunduara të skuadrave kryesore në Premier League deri më tani.

Arsenal

Afrime

Marquinhos (Sao Paulo)

Fabio Vieira (Porto)

Matt Turner (New England Revolution)

Të larguar

Dinos Mavropanos (Stuttgart)

Alexandre Lacazette (Lyon)

Jonathan Dinzeyi (-)

Joel Lopez (-)

Jordan McEneff (-)

Tyreece John-Jules (Ipswich Town)

Chelsea

Afrime

Nuk ka

Të larguar

Antonio Rudiger (Real Madrid)

Andreas Christensen

Danny Drinkwater

Charly Musonda

Jake Clarke-Salter

Liverpool

Afrime

Fabio Carvalho (Fulham)

Darwin Nunez (Benfica)

Calvin Ramsay (Aberdeen)

Të larguar

Divock Origi (Lojtar i lirë)

Loris Karius (Lojtar i lirë)

Sheyi Ojo (Lojtar i lirë)

Ben Woodburn (Lojtar i lirë)

Elijah Dixon-Bonner (Lojtar i lirë)

Luis Longstaff (Lojtar i lirë)

Conor Bradley (huazim/Bolton Wanderers)

Sadio Mane (Bayern Munich)

Adam Lewis (huazim/Newport County)

Billy Koumetio (Austria Vienna)

Manchester City

Afrime

Erling Haaland (Borussia Dortmund)

Të larguar

Fernandinho

Gavin Bazunu (Southampton)

Manchester United

Afrime

Nuk ka

Të larguar

Edinson Cavani (Lojtar i lirë)

Juan Mata (Lojtar i lirë)

Paul Pogba (Lojtar i lirë)

Jesse Lingard (Lojtar i lirë)

D’Mani Mellor (Lojtar i lirë)

Reece Devine (Lojtar i lirë)

Lee Grant (Lojtar i lirë)

Paul McShane (Lojtar i lirë)

Connor Stanley (Lojtar i lirë)

Paul Woolston (Lojtar i lirë)

Tottenham

Afrime

Ivan Perisic (Inter – parametra zero)

Fraser Forster (Southampton – parametra zero)

Yves Bissouma (Brighton)

Të larguar

J’Neil Bennett (Lojtar i lirë)

Jez Davies (Lojtar i lirë)

Jordan Hackett (Lojtar i lirë)

Khalon Haysman (Lojtar i lirë)

Kacper Kurylowicz (Lojtar i lirë)

Thimothee Lo-Tutala (Lojtar i lirë)

Dermi Lusala (Lojtar i lirë)

Josh Oluwayemi (Lojtar i lirë)

Tobi Omole (Lojtar i lirë)

Isak Solberg (Lojtar i lirë)

Renaldo Torraj (Lojtar i lirë)

Oliver Turner (Lojtar i lirë)

Cameron Carter-Vickers (Celtic)

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency