Serie A

Kampionati italian hedh një tjetër hap drejt rifillimit, javën e ardhshme nisin stërvitjet në grup

Kampionati Italian ka hedhur një tjetër hap drejt rifillimit të Serisë A. 28 maji është zyrtarisht data që skuadrat mund të stërviten ne grup, pas miratimit që morën nga Komiteti Teknik, por nën masa te larta sigurie.

Protokolli i sigurisë pati disa ndryshime pas kërkesës së bërë nga shumë klube, por sidoqoftë mbetet në fuqi karantimimi 14 ditë nëse ndonjëri prej futbollistëve rezulton pozitiv me covid 19.

Ndërkohë një lojtarë mund të dërgohet në shtëpi nëse ai rezulton pozitiv jo vetëm pasi ka kryer testin e parë, por edhe dy të tjerët me distancë prej 24 orësh pas kryer analizën.

Nga tjetër klubet kanë si detyrimin të dezinfektojnë qendrën sportiv. Puna e komisionit mjekësor, tashmë synim përgatitjen e protokollit për ndeshjet, në mënyrë që të merret miratimi përfundimtare për të filluar përsëri.

Një protokoll i ndarë në dy pjesë, njëra që do të merret me përpikëri me aspektin shëndetësor dhe tjetra që do të duhet të hartojë rregullat e logjistikës për ndeshjet në transfertë dhe stadiumeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency