Serie A

Kampionati italian ngre siparin e sezonit të ri, hapen stadiumet për 1000 tifozë

Kampionati italian do të ngrejë sipari ne sezonit të ri sonte në orën 18:00, teksa gjithçka do të marrë udhë nga stadiumi “Artemio Franchi” i Firenzes, ku Fiorentina vendase do të presë Torinon.

Skuadra vjollcë kë përforcuar ndjeshëm veçanërisht repartin e mesfushës dhe synon që të rikthehet në kupat e Europës këtë sezon, të cilin do të kërkojë ta nisë në mënyrën më të mirë të mundshme ndaj Torinos.

Edhe skuadra “granata” ka ndryshuar ndjeshëm krahasuar me sezonin e kaluar, pasi në pankinë është ulur Marco Giampaolo, i cili ka ndryshuar skemën dhe do të provojë të sjellë një futboll të bukur e argëtues, por mbi të gjitha rezultativ.

Në mbrëmje do të luhet ndeshja e dytë e javës, ku në “Bentegodi” do të vihen përballë Verona vendase dhe Roma. Të dy klubet vetëm pak ditë më parë ishin në tryezën e bisedimeve, ku kompletuan me sukses transferimin e mbrojtësit Marash Kumbulla te verdhekuqtë, por 20-vjeçari shqiptar nuk pritet të jetë në dispozicion të trajnerit Fonseca mbrëmjen e sotme.

Ndërkohë mediat në Itali këmbëngulin se sonte do të jetë ndeshja e fundit e Edin Dzekos me fanellën e Romës, pasi duke nisur nga fillimi i javës, sulmuesi boshnjak pritet t’i bashkohet Juventusit.

Vlen të theksohet se ditën e djeshme në Itali u vendos që në të gjithë sportet në ambient të hapur, të lejohet prania e një numri maksimal prej 1000 tifozësh dhe gjithçka do të nisë këtë javë të parë por fillimisht vetëm me stadiumet e rajonit të Emiglia-Romagnas, konkretisht në ndeshjet e Parmës dhe Sassuolos.

Ashtu si çdo vit, edhe ky sezon do të jetë ekskluzivitet i Supersport, që do të sjellë për publikun të gjithë ndeshjet e kampionatit italian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency